wz

Volnou technikou po krajině na Větrný Vrch  běžky a  PMR  - neděle 4.2.2007 


  Z leva  Klepý, v dáli Králický Sněžník a následují hřebeny v oklolí Slamníku

       Fox a jemu blízcí, tedy  zanícení  k PMR hobby  si to užili v sobotu. U nás to bylo horší a počasí nedovolilo blbnout někde na kopci. Přesto jsem si dal  něco kole 20km  na běžkách po lesních cestách na neupravených  klasických stopách . Silně mě to deptalo, neboť já klasiku  zhusta nenávidím. Reparát  jsem si dal  dnes v neděli 4.2.2007. Krásné počasí a zmrzlý sníh, nebo aspoň jeho zbytky  byly to pravé  pro  neomezený pohyb krajinou volným stylem pochopitelně na běžkách. Ty jsem  nasadil asi 50m od svého obydlí a volnými loukami vyrazil  směrem ke Králickému Sněžníku. Občas byly nějaké překážky v podobě  ohradníků , ale ty se daly překonat. Cesta ubíhala slušně, jen bylo nutné plánovat  změny směru, nebo  se místy sněhová pokrývka pohybovala mezi několika centimetry až decimetry sněhu a někde už opravdu vyčnívaly krtince.

      Cíl cesty  jsem si naplánoval  k  horní  stanici lyžařské lanovky na Větrném Vrchu, což je kopec  naproti  mému oblíbenému Slamníku. Tady jsem navázal na slušně upravenou běžkařskou dálnici pro volnostylaře. Ta jsem v místních končinách viděl opravdu poprvé a tak jsem si to náramně užíval. Nahoře jsem pozoroval snowborďáky  a jejich exhibice  a tyky se pokusil o nějaké to spojení na PMR  je s origo čtvrtkou na  Alincu S45. Povedlo se jen jedno s Marií Chropyně na Holém Kopci.

     Zpátky to bylo místy o ústa, hlavně dolů z Větrného Kopce, ale  přežil jsem bez úhony a to je hlavní. Tam i zpátky do dalo 3hodiny  a cca 30km  uběhnuté trasy. Počítám, že jsem si to natáhl asi o 10km díky  místy mizernému stavu sněhové pokrývky. Ale byla to nádhera a tenhle volný pohyb krajinou je fantazie.


Pohled  jižním směrem od Větrného Vrchu . Od leva  masív  Jeřábu , Hora Matky Boží a vpravo masív  Suchého Vrchu.

Tady  trochu "přitažený"  Jeřáb 1003m.n.m  a Hora Matky Boží 770m.n.m

Zleva Jelení vrch cca 900m.n.m  a Klepý.

Pohled  z vrcholu sjezdovky na Větrném Vrchu na masív Jeřábu 1003m.n.m

No a zase klasika zleva Králický Sněžník 1423 m.n.m  dále Sušina, Podbělka a úplně vpravo Slamník 1232 m.n.m

Tady je celý jihozápadní masív hřebenů od Králického Sněžníku . Kousek vlevo nad vrcholem sjezdovky je Slamník.

 Standa Králíky  ex. Stanley.

     

 

 

 


Stanley  4.2.2007