wz

Lov na   na Pachole  2160m.n.m -  vrchol v Roháčích  ze Sviní Hory  19.8.2006


      Sobota 19.8.2006 byla  v sérii dalších pokusů  ulovit stanice na Slovensku  respektive v Roháčích.  Moje lokalita byla Sviní hora  poblíž Králického Sněžníku  v nadmořské výšce 1232m a v LOC JO80KD. Loveným byl Kamil Sherwood Zlín, který operoval na vrcholu Pachole 2160 m.n.m v LOC  JN99UF. Vzdálenost  byla spočítána na 228km. 
       Sobotní odpoledne se vydařilo hned v několika  hlediscích. Prvotní bylo počasí. To nám přálo a bylo nádherně se solidní viditelností . No a účast PMRkářů na kopcích  byla taky slušná a hlavně z Roháčů dával o sobě vědět  Kamil  Sherwood  silným signálem .Další   velký střelec ve ozýval  z Vysoké Hole poblíž Pradědu, tedy Přema Olomouc. Z Jeseníku se ještě ozvali  Beruška Olomouc z Pradědu, Jarda Konopiště Benešov u Prahy na Šeráku. Z Orlických Hor to byl Karel Kratonohy  na Anenském vrchu. Z Krkonoš to byl Hoblinka na Sněžce. No a z Chřibů  to byl David Javorovec.  Z VIP stanic nesměl chybět  Petr Blansko v Lisicích u Blanska  a pochopitelně Prostějováci  Leoš a Zdeněk z portejblu v  Bedihošti.  Z Čech to byl  Roman Modřany  na Ondřejově, Franta A Hradec Králové a Franta Slatiňany u Chrudimi.  Tolik výčet stanic, se kterými jsem navázal spojení. Pochopitelně nešlo o kvantitu spojení ale  o to strávit odpoledně v přírodě a protáhnout si tělo výjezdem na kopec.
                                 
  Pokusil jsem se opět něco ulovit na záznamník z atmosféry tohoto odpoledne a tak  si můžete poslechnout jak to  chodilo.
                                                                                                                                                                                                      

Samotný výstup na Sviní horu  je z cesty pod hřebeny jihozápadních vrcholů masívu Králického Sněžníku. Pod cestou  je vidět  chata  u koncové stanice sjezdovky na Dolní Moravě.  A nahoru se se zvedá cesta na vrchol Sviní hory.

                             

                             

         Jsem na vrcholu, cesta mizí po několika stovkách metrů v lesním       A toto je hlídka na  vrcholu Sviní hory je celkem cool.
                   porostu a na obzoru jsou Jeseníky a  vlevo  Praděd.                                                                                                                     

                              


                       No a tady je pohled na východ směrem na Králický Sněžník  a druhý  na západ na masiv Suchého Vrchu.

                             


          A tady  jsem já na svém  zamilovaném kopci se svou  HB9CV+2dir. , která mě nikdy nezklamala a vozím ji v malém  batůžku .
                                                                     To co trčí z mé hlavy je pochopitelně ta anténa. 
 
                   

A co říci  závěrem ?  Večer jsem si slíbil, že budu aktivní i na CB neb bylo ohlášeno  spousty  expedic po celé vlasti.  A jak to dopadlo ?  Doma jsem slyšel a udělal spojení s exp. Apalucha  70km a s Vlastou Ostrov  portejblujícím  na Hoblovně poblíž Suchého Vrchu 10km . Jinak  NIC.  No a napravil jsem to  ráno. Vyběhl jsem na  rozhlednu na  kopci Val  kousek od Králík. Spustil  drátovku půlku a hned se ozval  Honza Sulejovice  na Kletečné  208km. Další zářez byla exp. Radegast a Tomáš mobil Roudnice  na Dlouhé Louce 234km. No a poslední  jsem  udělal  Kaktusáře tedy Jardu Chlumčany a juniora Chlumčany na Měděnci 264km.
 
Nedělní odpoledne jsem trávil na ...  na Sviní hoře jen tak poklábosit s PMR fans. Ozval se Přema Olomouc a Zdeněk  Prostějov. Poslední nádherné spojení na Alinco S45 - Alinco S45 se oriogo čvrtkou jsem udělal  s jmenovcem Standou Uherské Brod portejblujícím na kopcích u Bystřice pod Lopeníkem  146 km. Standa měl taky Alinco a bylo to s reportem 57.

Standa Králíky 20.8.2006