wz

Poslední PMR pokec v roce  2006  -  30.12.2006  na   Slamníku  v  loc.  JO80KD


  Pohled na Slamník v bílém.

       Poslední  PMR  pokec v tomto roce byl  stanoven na 30.12.2006.  U toho jsem samozřejmě nemohl chybět ani já. Zvažoval jsem různé kóty a nakonec jsem to nechal na počasí a sledoval webovou kameru pod Slamníkem a vývoj oblačnosti. V 11h  jsem to už nevydržel a  vypadl z domu s výbavou na portable na Slamník. Zimní přesuny pod kopec už jsou v režii  auto nebo skibus. Ta druhá alternativa začne jezdit až  od 5.1.2007.

     Poslední fáze výstup na Slamník to je už standardně  po sjezdovce  na horní cestu a pak už  poslední stoupání  viz obrázek. Sněhu zase něco od poslední návštěvy přibilo a tak to je po svých  čím dál tím výživnější.  U koncové chatky asi v 1100m.n.m  už slunko pralo na plný pecky a proti inverzi dole to byla nádhera. Slunko mě provázelo celý pobyt na vrcholu. Kolem 13h odpoledne jsem byl na vrcholu.

      Dneska jsem nechal MOXONKA  odpočívat a  použil osvědčenou variantu  2x HB9CV+2dir. Předpokládal jsem že bude na  pásmu PMR  dost husto, a tak  trochu směrovosti není nikdy na škodu.  Bohužel tento předpoklad se 100% potvrdil a i tak to byl pěkný  mazec. Jako stožár mi posloužil  3dílnný laminátový prut. Na konci byla nasazena koncovka  s plastové vodovodní trubky pro uchycení  antény. Trubku jsem na konci nahřál a vytvaroval podle koncového dílu  laminátového prutu. Bylo to lehké a funkci to splnilo na 100% a výška antény vyšla  3,5m nad zemí.

                          dvojče  HB9CV před montáží na teleskop                víc jsem toho sebou neměl. Anténa a složený 3dílný teleskop a batoh se staničkama      

         Na kopcích bylo hodně PMR fans a tak jsem nudou netrpěl.  Nezklamala  Morava  s VIP stanicemi Petr Blansko,Libor Kroměříž  a   Přema Olomouc,  Leoš Prostějov a Libor Bělotín na Hostýnských vrších a další . Čechy se probudili trochu později ale  potěšilo spojení na Vrchovinu  s celou expedicí Artaban. Spojení na artabany přes celou republiku za report 59  to byla  nádhera. Za 59 byl i Michal Polepy  na portable u Uhlířských Janovic. Opět se ozval  i Mech Plešnice a Bob Rokycany. A Břéťa Strakonice - 237km. Na Velké Deštné byl  Honza Týniště.  No a  pochopitelně i Fox  Jirny na portable na Klokočné. Zaslechl jsem i komunikaci Foxe s Markem Řevnice a Marka jsem bral R3, ale  spojení jsem neudělal.

         Nakonec ještě jednou všem  přeji do nového roku hodně zdraví a  hodně úspěchů  ve Vašem konání. A na slyšenou na  PMR i CB pásmu v Novém roce 2007.  Standa Králíky  ex. Stanley.

      Pohled ze Slamníku směrem severozápad. Tedy od Klepého, Malý Sněžník, Králický Sněžník až po Podbělku.

Pohled na  východ. Na obzoru jsou vrcholy Jeseníků s Pradědem.

Vlevo Malý Sněžník uprostřed Králický Sněžník a vpravo Podbělka.

 


Stanley  30.12.2006