wz

Sobotěnka  na Slamníku 1232m.n.m  JO80KD  dne  16.12.2006


Pohled z cesty pod Slamníkem směr západ. V pozadí masiv Suchého vrchu. 

    Byla sobota dole inverze a tak jsem vypadl z domu za sluncem nad inverzi.  Přesun v inverzi pod kopec  jsem volil co nejrychlejší a to autem. Na kolo to už není , tedy aspoň  si to myslím já. Zmrzlý z kopce a ještě zmrznout na kole cestou  domů  to  není  správná volba. Nahoru jsem šplhal přímo po sjezdovce.  Na horní cestě jsem  zaslechl  Přemu Olomouc  ve spojení  ( PMR ) s Beruškou Olomouc. Šplhal jsem  nahoru na vrchol Slamníku. Vrcholu jsem dobyl něco kolem 13.30h . Spojení na Moravu  se dařila a tak  jsem ulovil Petra  Blansko,  Libora Bělotín,  Přemu a Emila  Olomouc a Zdeňka a Leoše Prostějov . Přema byl na portejblu naLázku.  Z Čech jsem očekával taky nějakou aktivitu a  dopadlo to  na jedničku. První  Tomáš  Borotín na Libenici,  Roman Modřany klasicky na bunkru na Točné. Foxe Jirny jsem poslouchal R3-4 ale dovolat se nedařilo. Nakonec jsme udělali spojení  až při sestupu se slamníku o 150 výškových metrů níže. Poslední spojení bylo s  Michalem 62  Nasavrky. To už bylo  v polovině  sjezdovky cestou dolů.

   Atmosféra na Slamníku byla  díky  spojením  výborná a  nebýt silného větru  bylo by tam skvěle.  Musel jsem občas vložit  sportovní vložku pro zahřátí. Ale i tak jsem nahoře vydržel  do půl čtvrté. Díky všem za  pěkná spojení.

                   Pohled západním směrem z cesty pod Slamníkem z inverze vystupuje masív Suchého Vrchu.             Zimní pohoda - cesta nahoru na Slamník.

                   Králický Sněžník,  zatím bez sněhu.             Západ slunce nad Suchým Vrchem.Pohled ze sjezdovky na Dolní Moravě.

                                                                Tak tohle je zatím můj favorit a tahám ho na kopce sebou. MOXON v portable provedení.

Panoráma  s Králickým Snězníkem.

Těsně před západem slunce  ze sjezdovky na Dolní Moravě. Skoukněte ten sklon. Nahoru to je masakr.

Zimní atmosféra na Slamníku ve 1232m.n.m. Pohled na Západ.


Stanley  16.12.2006