wz

Podzimní  návštěva  Králického  Sněžníku   8.10.2006

Panorama z Králického Sněžníku - pohled na jeseníky od bývalé chaty.
 
       Nedělní počasí  se nám začalo kolem poledne celkem  vylepšovat a tak jsem  neváhal a vydal se na nejvyšší  kopec v okolí, tedy Králický Sněžník. Cestu jsem pojal jako obvykle, tedy první část na kole a vrcholový výstup pěšky. Kolo jsem zanechal jako vždy dole pod kopcem v lese v roští. Cesta  ubíhala celkem rychle a tak jsem byl nahoře asi za slabé dvě  hodinky.  Byl jsem  zvědav kolik PMR fans vyrazí někam na kopec.
       Už pod vrcholem jsem slyšel Petra Blansko, který mi předal první info jak to vypadá na kopcích. Na vrcholu jsem se uvelebil na hromadě suti z bývalé kamenné rozhledny na Polské straně hranice. Nikde na blízku nebyl žádný pohraničník, který by opruzoval a i lidí bylo celkem po málu. Zkusil jsem zavolat na 7 PMR kanále Ostraváky a ozval se Zbyněk Beskyd, jinak nikdo. Z Moravy  to bylo o ničem jiném a prakticky všechny spojení  jistili Moraváci . Ozval se i Zajac Bratislava někde z rozhledny v Bílých Karpatech.  Vysílal jsem na Alinco S45 a na INTEK MT2020, kde jsem měl nasazen na pendreku svůj "odsávač" s MAXONkem.
        Do jisté doby to chodilo perfektně. Potom mi Petr Blansko hlásí, že mi kolísá signál. Já to přikládal tomu větru a i odsávači, který se mi posouval po pendreku INTEKu. Nakonec jsem zjistil, že nastal někde na anténě průser a tak jsem MOXONka zabalil .Stejně už byl čas  zahájit ústup z kopce.  Cesta dolů byla celkem bez problémů a i kolo jsem  v roští našel. Prostě  fain slunečné odpoledne i když vítr dul hodně studený a rukavice a čepice už byly nutností k přežití .
Pohled z Králického Sněžníku směrem severním do Polska,  v pozadí Czarna Gora.
 

 

Pohled na vrchol Králického Sněžníku z cesty k prameni řeky Moravy
 

Králický Sněžní a okolní kopce z cesty  Králíky - Dolní Morava                Pohled ze strže pod vrcholem.

 Sněžná chata na úpatí Králického Sněžníku                 Chata Horské služby pod vrcholem Králického Sněžníku

Pramen řeky Moravy pod vrcholem s nějakým PMRkářem                                                  cedule u pramene Moravy

Cesta od pramene nahoru na vrchol Králického Sněžníku               Cesta od pramene nahoru na vrchol Králického Sněžníku

Pohled z vrcholu Králického Sněžníku směrem k prameni řeky Moravy               Ruina rozhledny na Polské straně hranice

Pohled z vrcholu Králického Sněžníku směrem na západ. V pozadí Klepý 1145m.n.m               Vrchol Králického Sněžníku je samá cedule, jak za komunistů, nic se nezměnilo. Tedy na Polské straně hranice.

No a to je konec. Tedy doma jsem udělal kontrolu MOXONka a zjistil jsem že oba přívody od koaxiálního kabelu jsou uklepané. Na kopci to nebylo vidět, neboť spoje byly zalité silikonovým tmelem. Vše se odhalilo až po odstranění tmelu. Prostě slabé místo, a tak je zase co řešit.


Stanley  8.10.2006