wz

Po stopách Jerryho na Pecný 14.9.2006  -  aneb průzkum terénu .


      Tak  jsem letos pořádně nedal Jeseníky a tak jsem se to rozhodl trochu napravit a šel jsem ve stopách Jerryho  na Pecný 1334m.n.m. Dnes jsem se urval trochu dřív z rachoty a popadl silničku a batoh s nějakým oblečením na kopec a pochopitelně i PMR staničky. Trasa Králíky - chata Skřítek  po silnici činí cca 60km a z rozcestí u Skřítku to je na Pecný  1334m.n.m 4km. To samé pochopitelně i nazpátek.  Trasa po silnici vedla přes Šumperk  a Sobotín do sedla k chatě  skřítek.

                        

U chaty jsem byl trochu dříve než stanovil itinerář a tak jsem si zasloužil jednoho 11st. ležák  Šerák. Po posilnění a výměně obuvi,  vyrážím od rozcestí směr  Ztracené kameny 1250m.n.m,  Pecný 1334m.n.m. Cesta jde stále strmě vzhůru a to mám sebou ještě svého Fortíka. Naštěstí váží něco pod 9kg a tak se to dá zvládnout. Ale cca 50% cesty jsem ho musel nést nad terénem pro něj zcela nevhodným. Počasí  je fajn a slunko se nenechává zahanbit a tak i v 1300m je příjemně i  vítr  je přijatelný.

                  Ztracené kameny                                                              Hřebenovka na Pecný

                         

Před 15h odpoledne jsem na vrcholu Pecného 1334m.n.m .A nechávám se zvěčnit aby mi někdo věřil, že jsem tam tu silničku vytáhl.

                          

Zkouším  něco lovit na PMR. Ale je to soda, Poláci  se svými klasickými frázemi a Ostraváci  si ze mě dělají  čurinu,   když  se  snažím  volat Láďíka Slávie Havířov.  Z české strany totálně mrtvo, ale co bych taky v tuhle dobu a  ve čtvrtek  asi tak mohl chtít ?  Já to prostě pojal spíš jako  výlet  a  seznámení  se  s novým terénem  s  pohledu  uživatele  PMR   a  nikoli   turisty. Škoda, byla dost značná vzdušná vlhkost a tak viditelnost nestála za nic. Ale pohled na Praděd a okolní kopečky byl famózní.

                

Vrchol Pecného je otevřen do všech směrů a to je dobré. Pro DX na Čechy by to ale bez směrovky asi bylo dost špatné vzhledem k signálům z Polska a Ostravska. Ale to ukáže čas a nějaké to vysílání. Ale jak jsem již  na foru  na www.cbradio.cz  poznamenal  díky bohu za Ty moje kopečky pod Králickým Sněžníkem. Tady to je opravdu jen pro silné povahy a udělat tady DX je vyloženě o štěstí. No a to je všechno co jsem potřeboval vidět jsem viděl, co jsem  chtěl slyšet jsem neslyšel a co jsem nechtěl slyšet jsem slyšel. Ale jako turista  vím, že musím celou trasu  po hřebeni někdy projít je to fantazie.


Standa Králíky 14.9.2006