wz

Poslední sváteční den 26.12.2006  na   Jeřábu  v  loc.  JO80B


 

    Byl poslední vánoční svátek a  po všech těch rodinných peripetiích bylo nutno protáhnout tělo a vyrazit někam na kopec. Rozhodl jsem se pro Jeřáb . Tento kopec je  pro pěší přesun z domova  ideální. Nadmořská výška je 1003 m.n.m v  LOC  JO80JB a z domova je to cca 1,5h pěšky na vrchol. Je zde otevřeno  od severovýchodní Moravy až po severovýchodní  Čechy.  Pohled  na obrázku je ale směr severovýchod tedy na Králický Sněžník.

    Stoupal jsem  slunným ale mrazivým odpolednem  a za pasem Alinco S45 a v ruce  MOXONKA. Už pod kopcem jsem slyšel Viléma Pardubice na Kunětické hoře jak  dělal jedno spojení za druhým.  Vilém bude zřejmě další tahoun PMR pásma z  Pardubicka a slýchávám ho skoro pokaždé pokud  jsem na kopcích.  Hned jak se udělalo okno  jsem Viléma zavolal a Kunětická Hora , místo kde se slézájí  KSČM fans bylo v kapse.  Na Jeřábu  se intenzita  volajících stupňovala a jako první se mi ozval Přema Olomouc  scházející z Jelení Studánky  v Jeseníkách. Přema  se přiznal k super DX spojení , které udělal před vánocemi  a to 331 km. Tedy pokud se nepletu.  Potvrdili mi to další  jedinci na PMR.  

     Další spojení se odehrávali spíše na moravské  straně. Neustále se na mě dobýval Zbyněk Beskyd Havířov a nakonec  jsme spojení ušmoulali na posledním sdíláku . Už jsem  chtěl  staničku vypnout, když  jsem  zaslechl známé hlasy. Fousáč jr. a  Jarda Chlumčany  ze společné expedice MATADOR  z Mikulčina vrchu  v JN88VW. Kluci byli za R5  a spojení  jak víno. No a to už jsem to  típnul a prokřehlý jsem prchnul  domů. Bylo to opravdu nádherné odpoledne a ještě jednou gratulace Přemovi  k DX spojení a všem ostatním  všechno nejlepší v novém roce 2007 a  hlavně zdraví ať Vám slouží.  No a 30.12.2006 se těším na posledním PMR  Jerryho  pokecu z kopců. Já budu  na svém  Slamníku. Těším se na spojení s Vámi.


Stanley  27.12.2006